Şanlıurfa'da 5 Yıldız Konforunda Yüzme Havuzları

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi hava sıcaklığının normallerin üzerine çıkmasıyla beraber halkın serinleme ihtiyacını karşılamak amacıyla beş yıldız konforundaki havuzlarını hizmete sundu.

Şanlıurfa'da 5 Yıldız Konforunda Yüzme Havuzları
Şanlıurfa'da 5 Yıldız Konforunda Yüzme Havuzları admin

Sosyal belediyeciliği her alanda uygulayan Büyükşehir Belediyesi bu çerçevede halkın yüzme talebini karşılamak için 13 ilçede yaptığı havuzlarla hizmet veriyor.

Havuzları inceleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özçınar: "Şanlıurfa Türkiye en sıcak bölgesinde ve en sıcak ili. Şuanda hava güneşte 60 derece sıcaklık gölgede ise 45 dereceyi bulan bir sıcaklık var.

Dolayısıyla insanlarımızın serinlenmeye ihtiyacı var. Gençlerimizin, çocuklarımızın ve ebeveynlerin serinleme ve yüzme ihtiyacını karşılamak üzere  şehir merkezinde 6, ilçelerimizde 7 olmak özere toplam on üç yüzme havuzuyla vatandaşlarımıza hizmet vermekteyiz.

Her havuzumuzda üç tane cankurtaran var. Çocuklarımız sabah 9:30'da geliyor akşam 19:30 kadar burada hizmet veriyoruz. Haftanın altı günü pazartesi günü hariç, yüzme kursu veriyoruz, kurslarımız devem ediyor.

Yaz kursları için sivil toplum örgütlerimizin talepleri geldiği taktirde onlarında o ihtiyaçlarını karşılamak özere o planlamayı yapıyoruz. Yaz okullarındaki çocuklarımızı da burada eğitiyoruz. Yüzme ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Şanlıurfa daha önce boğulma vakaların çok yüksek bir ilimizdi. 2013-2014 sezonundan itibaren yapılan çalışmalar meyvesini verdi. Şuan da  gençlerimiz sizlerinde gördüğünüz gibi yüzüyor, keyifleniyor eğleniyor, bizde bu durumdan büyük mutluluk duyuyoruz.

Büyükşehir Belediyesi olarak  bununla da yetinmedik, gençlerimiz, çocuklarımız yüzmeyi spor branş haline getirebilmesi için, yeni olimpik yüzme havuzumuzun temelini attık. Gelecek yıl  inşallah olimpik havuzumuzda faaliyete girecek. Daha önceleri Şanlıurfa'da yüzme branşında şampiyonlar çıkarırdı, inşallah burada yüzme öğrenen gençlerimiz, yapılacak Türkiye  şampiyonalarında Şanlıurfa'nın adını duyuracaklardır. Yüzme havuzlarımızın olmadığı bölge, semt ve yerlerde portatif dört adet yüzme havuzumuz var.

Belediye personellerimiz gözetiminde çocuklarımız yüzme eğitimi görmektedir. Bu yazın inşallah çocuklarımızın cıvıl cıvıl serinleyerek geçirecekler.  Şanlıurfa'daki gençlere ilçelerdeki gençlerimiz dahil olmak özere Büyükşehir Belediyemizin hizmet verdiği yüzme havuzlarına bekliyoruz. Havuzlarımız hem hijyen anlamında hem de dinlenme anlamında tesislerimiz mükemmel birer tesis konumunda halkımızı vatandaşlarımızı tesislerimize bekliyoruz.

Gecen sezon 13 havuzumuzdan faydalanan vatandaşlarımızın sayısı 350 ile 374 bin arasında. Şanlıurfa genç bir nüfusa sahip. Bu talepler artıkça yeni havuzlar yeni spor tesisleri yapıyoruz.13 yüzme havuzu ile hizmet veren Büyükşehir Belediyesi gençlerin sulama kanalları yerine modern yüzme havuzlarında tehlikeden uzak serinlemelerine olanak sağlıyor" dedi.

OLİMPİK YÜZME HAVUZU YAPILIYOR

Büyükşehir Belediyesi olarak olimpik yüzme havuzu yapımına başladıklarını belirten Özçınar: "İnşaatına başlanılan olimpik yüzme havuzu ile birlikte kentteki yüzme havuzu sayısını her geçen gün arttıran Büyükşehir Belediyesi, bu alanda tesisleşme hamlesini de sürdürüyor.

Şanlıurfa Yüzme Havuzları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X