Suriye'ye 10 Tır İnsani Yardım Gönderildi

Şanlıurfa Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, ilçe kaymakamlıkları, belediyeler ve hayırseverlerin desteklediği, Şanlıurfa STK’ları İnsani Yardım Platformu’nun organize ettiği “Sen açken ben tok yatamam un kampanyası”nın ilk 10 iyilik tırı yola çıktı.

Suriye'ye 10 Tır İnsani Yardım Gönderildi
Suriye'ye 10 Tır İnsani Yardım Gönderildi admin

Büyükşehir Belsan araç parkından düzenlenen uğurlama töreninde Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna kampanyaya destek veren herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında: "Bir çuval un 60 lira ama belki bir ailenin haftalarca yiyebileceği ekmeği temin etmiş oluyoruz.

İhtiyaç sahibi komşularımıza yani kardeşlerimize gönderiyoruz. Komşularımıza Ramazan boyunca yapılacak yardımlar için cüzi katkılarla destek vermeye herkesi davet ediyoruz" dedi.

Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu ve Kamu Kurum ve Kuruluşların desteği ile toplanan yardımlardan ötürü destekleyenlere teşekkür eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi: "Şanlıurfa her zaman olduğu gibi bugünde kendisine düşeni yaparak kardeşlerini, mazlumları unutmamıştır.

Sınır ötesine yardım elini uzatmıştır. Bunu yapmak zorundayız. Büyük ülke ve inancımızın gereği budur" dedi.

İmtihan dünyasında bazı coğrafyalarda istenmeyen olaylar olduğuna dikkat çeken Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ise yapılan yardımın önemini belirti.

Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem ise tarih boyunca yardıma muhtaçlara el uzatan bir ecdadın torunları olarak, mazlumların gönlüne sevinç, sofralarına bereket olmaya çalıştıklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından yapılan dua ile yardım malzemesi yüklü tırlar, Cilvegözü Sınır Kapısı'na uğurlandı.

Suriye İnsani yardım tır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X