Güneş Lekeleri Ve Çiller

Cildimiz bizi dış etkenlerden bizi koruyan ve bir çok rahatsızlıklardan korunabilmemiz için koruyucu bir kalkan olmaktadır.

Güneş Lekeleri Ve Çiller
Güneş Lekeleri Ve Çiller admin

Cildimiz bizi dış etkenlerden bizi koruyan ve bir çok rahatsızlıklardan korunabilmemiz için koruyucu bir kalkan olmaktadır. Cildimizde çıkan lekeler ve yaralar bizleri oldukça fazla rahatsız etmektedir. Bu yazımızın içeriğinde sizlere genellikle dik güneş ışınlarına maruz kalmaktan dolayı cildimiz üzerinde oluşan güneş lekeleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Güneş lekeleri cilt üzerinde cilt tonunun açık ve koyu renkte görünmesi ile hemen hissedilebilen bir rahatsızlıktır. genellikle alın, yanaklar, üst dudak kısmı ve burun üzerinde görülür. Nadiren kulak arkalarında da görülebilen güneş lekeleri boyunda ve kollarda da çok fazla güneşe maruz kalanlarda görülebilir. Bazı kişilerde kış aylarında güneşe çıkılmadığı zaman bu lekeler gidebilirken bazı hassas ciltli kişilerde ise yıl boyunca bu lekelerin kaldığı görülebilir.

Güneş Lekeleri Ve Çiller

Kişinin güneş lekesi rahatsızlığı olması ile leke olan kısımların bir kısmında veya hepsinde siğil şeklinde pütürcükler oluşabilir. Bu pütürcüklerde kaşıntı yaparak kişiyi rahatsız eder ve sürekli kaşınan lekelerse küçük kanamalara ve yara izi görüntülerine sebep olabilir. Güneş lekesinden bahsederken güneş lekesi ve çilleri birbirinden ayırmak gereklidir. Çiller kişinin genellikle yüz ve omuz bölgelerinde olurken güneş sebebi ile oluşmuş lekeler değildir.

Daha çok kızıl ve sarışınlarda çil görünürken bazı esmer tenli kişilerde de çil görülebilmektedir. Çillerin güneş ışınlarına maruz kalındığında çil renklerinde değişim göstermesi çillerin güneş lekesi ile karıştırılmasına yol açmaktadır. Uzman cilt doktorları tarafından bir çok çeşitte yapılmakta olan cilt lekeleri ve çil tedavisi bulunmaktadır.

Güneş Lekelerini Önlemek

Sıcak şehirlerde ve deniz sıcağı ile birlikte güneş ışınlarına maruz kalınan alanlarda güneş lekelerini çok fazla önleyebilmek zordur. Fakat güneş ışınlarının dik açıdan vurduğu saatlerde sokağa çıkmamak ve deniz kenarında bulunmamak güneş lekelerini önlemek için bir miktarda olsun yardımcı olur. Güneş lekelerini engellemenin bir yolu da deniz kenarına giderken veya güneş ışınlarına maruz kalınacak saatlerde sokağa çıkarken cilt üzerine bir miktar güneş kremi sürerek güneş lekelerinden ve güneşin ışınlarından dolayı oluşacak olan rahatsızlıklardan cildi korumaya yönelik yapılacak olan bir önlemdir. 

Güneş Lekelerini Önlemek güneş lekelerini önlemek güneş lekeleri Çiller
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X