Light Phone Satışı Başladı

Türkçede hafif telefon anlamına gelen Light Phone görenleri hayrete düşürüyor.

Light Phone Satışı Başladı
Light Phone Satışı Başladı admin

Dünya büyüyor akıllı telefonlar çeşitleniyor ve akıllı telefonlarda büyüyor diyebiliriz. Bir çok akıllı telefon çeşidinden sonra Light Phone de satışa sunuldu. Türkçede hafif telefon anlamına gelen Light Phone görenleri hayrete düşürüyor. Önceki süreçlerde bir telefon ne kadar küçükse o kadar üretimi ses getirirken şimdilerde telefonlar akıllandıkça akıllarını belli eden boyutlar kadar da büyüyor.

Light Phone da bu telefonlardan birisi sade yapısı ile birlikte tuşlarının her açıdan kullanılabiliyor olması bu telefona bir hayli değişik bir hava katıyor. İki çeşitten oluşturulan bir telefon olan Light Phone bir çeşidi kredi kartı büyüklüğünde diğeri ise 6 inç kadar büyüklüğünde. Üreticileri tarafından daha çok çeşide büründürülebileceği söylenen bu telefonların kullanım alanları ve çekim gücü de bir hayli genişletilmiş. Amerika Birleşik Devletlerinde ilk olarak satışa sunulan bu telefonun 150 dolar karşılığında satıldığı fakat ülkemizde satışa sunulduğunda para birimlerine göre bu telefonun fiyatının nasıl belirlenebileceği henüz bilinmiyor.

Akıllı Telefonlar Çeşitleniyor

El içi kadar telefonlardan neredeyse tablet büyüklüğüne yakın telefonlara kısa süre içinde gelmiş bulunmaktayız. Daha ne kadar çeşitleneceğini teknolojinin değişim göstermesi ile bilemediğimiz telefonların kullanım düzeyleri de giderek artmaktadır. Şu sıralar dünya üzerinde teknoloji uzmanlarının konuşmakta olduğu Light Phone çeşitleri için kredi kartı büyüklüğünde olanlarının çok fazla gözde olduğu, hem taşıma açısından hem de saklanabilir olma açısından çok büyük dikkat çektiği gözlemlenmekte.

Bu telefon ülkemizde geldiğinde kullanım için çok fazla kişi tarafından talep edilebilir mi bilmiyoruz. Çünkü Light Phone üzerinden kişisel konuşmalarınızı yapabilir fakat bir akıllı telefon gibi mesajlaşma, e-posta gönderimi veya sosyal medya gezintisi yapmanız mümkün değil. Bu telefon Qualcomm 8208 işlemci ile iletişim sağlarken, oled ekran yapısında bir ekranı bulunuyor.

Akıllı telefonların çok hızlı şarjının bittiğinden şikayet eden kişiler için bir numara telefon sisteminde olan Light Phone şarj süresinin 5 gün kadar olduğu söylenilebilir. Tabii bunun sebebi bu telefon ile sosyal medya hesapları üzerinden gezinti yapamamak ve mesajlaşamamak da olduğu söylenilebilir. 

Light Phone Satışı Başladı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X