Halfeti Turizm Sezonunun açılmasını bekliyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, jeolojik ve sosyolojik yapısı ile Şanlıurfa’nın turizme açılan en önemli ilçelerinden biri olan Halfeti’de yıllardır ihtiyaç duyulan tesisleri birer birer tamamlayarak ilçe halkının hizmetine sundu.

Halfeti Turizm Sezonunun açılmasını bekliyor
Halfeti Turizm Sezonunun açılmasını bekliyor admin

Büyükşehir Belediyesi, jeolojik ve sosyolojik yapısı ile Şanlıurfa'nın turizme açılan en önemli ilçelerinden biri olan Halfeti'de yıllardır ihtiyaç duyulan tesisleri birer birer tamamlayarak ilçe halkının hizmetine sundu. Tarihi dokusu, doğal güzellikleri ve iklim yapısıyla Türkiye'nin ve dünyanın birçok yerinden turistlerin akın ettiği, bir kısmı suyun altında kalan eski Halfeti'yi turizm lokomotifi yapmayı planlayan Büyükşehir Belediyesi, ilçede büyük ölçüde ihtiyacı duyulan tesisleri inşa ederek Halfeti'nin gelişimine ışık tuttu.

Halfeti'nin altyapısı revize ediliyor Halfeti'nin merkez mahallesi ve kırsalında altyapıya büyük yatırımlar yapan Büyükşehir Belediyesi, bu süreçte ilçeye 9 bin 500 metre içme suyu, 3 bin 100 metre kanalizasyon, bin 200 metre yağmur suyu drenajı tesis etti.

Tüm ilçelere prestij caddesi uygulaması çerçevesinde Halfeti ilçesinde prestij caddesi yapımını tamamlayan Büyükşehir belediyesi, uygulama çerçevesinde altyapıda revizyonlar gerçekleştirirken ardından asfalt serimi ile kaldırım çalışmaları yapılıyor. 120 bin metrekare kilitli parke döşendi Altyapıdan üst yapıya, kırsaldan merkeze, park bahçeden ulaşıma birçok sosyal tesisleri inşa eden Büyükşehir Belediyesi, Halfeti'ye 120 bin metrekare kilitli parke döşemesi yaparken 3 bin tonu aşkın ise asfalt yama hizmeti sundu.

Halfeti Mezarlığı onarılıyor Sosyal Belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sahanın her yanına yansıtan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Halfeti aile mezarlığında ihata duvarı onarımı yaptı. İlçe mezarlığında ayrıca duvarın yanı sıra mezarlık içerisinde yürüme yolları, çeşmeler ve gasilhane yapıldı.

Halfeti Turizm Sezonu açılmasını bekliyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X